Općini Dubrava 1,4 milijuna kuna za izgradnju reciklažnog dvorišta – na kućne adrese stižu i kante za odvojeno prikupljanje otpada

Općini Dubrava dodijeljeno je 1,4 milijuna kuna za izgradnju reciklažnog dvorišta. Takvu je odluku ovih dana potpisao ministar zaštite okoliša i energetike Tomislav Ćorić, a isto je učinio i načelnik Tomislav Okroša.

-Ono što posebno veseli radi se o još jednom projektu koji smo uspješno aplicirali i gdje su nam odobrena sredstva. Riječ je o značajnim sredstvima za našu općinu. Svi znamo koliko je danas važno selektivno razdvajanje otpada i koliko je važno da smanjimo ukupnu količinu miješanog otpada- istaknuo je načelnik Tomislav Okroša.

Također, Fond za zaštitu okoliša i energetsku zaštitu odobrio je Općini 800 tisuća kuna za nabavku kanti za selektivno prikupljanje otpada, koje će biti podijeljene u svako od 1 400 domaćinstava.

-Svako domaćinstvo će dobiti spremnik za papir, plastiku i staklo, a postavit će se i sedam zelenih otoka- informirao je Antonio Badrov, koji je u Općini zadužen za rad na europskim projektima.

Kante koje će se podijeliti po domaćinstvima trebale bi stići u narednim tjednima, dok bi radovi na izgradnji reciklažnog dvorišta trebali bi krenuti još ove godine.

reciklažno 2reciklažno