"USKRS U DUBRAVI"

Udruga žena liječenih od raka dojke Sveta Margareta i župa Svete Margarete organizirali su treću po redu manifestaciju „Uskrs u Dubravi“, koja je održana pod pokroviteljstvom Općine Dubrava te načelnika Tomislava Okroše. Ovogodišnja manifestacija okupila je 35 izlagača od Osijeka do Čakovca.

-Želja nam je da na ovaj način Uskrsu damo onaj pravi smisao. To je jedna tradicija koju na ovaj način želimo i očuvati. Upravo su pisanice naša kulturna tradicija koju treba očuvati i njegovati- rekla je predsjednica Udruge žena liječenih od raka dojke Sveta Margareta Mira Turk.

Veliki obol organizatorima dala je i Općina koja je pokrovitelj manifestacije, na kojoj su u zabavnom dijelu programa nastupili vrtićanci iz Dječjeg vrtića Dubrava, školski zbor Osnovne škole Dubrava te Češka beseda.

-Ponosni smo na sve koji sudjeluju u ovome, a naša je želja da ovo postane tradicija te dodatni način promocije naše prelijepe općine- poručio je zamjenik načelnika Ante Grizelj koji je i svečano otvorio „Uskrs u Dubravi“.

Po završetku izložbe na Dolarevom je za sve Dubravce i njihove goste organiziran ručak, dok će u večernjim satima članovi Marijine legije iz Petrinje ispred župne crkve pripremaju glazbeno - scenski prikaz Isusova života, muke i uskrsnuća - Pasija, "Primjer sam vam dao...".

eea35a6813abfca6dfeb4395ac42fa28 XL