- UZGOJNO-PRODAJNI STOČARSKI CENTAR DUBRAVA – posjet ministrice poljoprivrede Marije Vučković

Ministrica poljoprivrede Marija Vučković jučer je posjetila Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo Danijel Horvatić u Staroj Kapeli. Ondje se susrela s 20-ak mladih uzgajatelja simentalskog goveda, kao i vodstvom Središnjeg saveza hrvatskih uzgajivača simentalskog goveda te Saveza uzgajivača simentalskog goveda Zagrebačke županije i Grada Zagreba koje je upoznalo ministricu s problemima i izazovima koje ovaj sektor nosi sa sobom, uključujući posljedice epidemije koronavirusa na proizvodnju.

Obilasku je uslijedio radni ručak na temu ulaganja u uzgojno-prodajni stočarski centar Dubrava, što je drugi veliki problem ovog sektora. Na njemu se nadaju identificirati izvore financiranja kako bi se moglo krenulo u idejni projekt, a u koji bi, zaključuje Horvatić, također uključio okolne općine i županije koje drže simentalsko govedo.

Sastanku je između ostaloga nazočio i načelnik Tomislav Okroša koji podupire ideju Centra za stočarstvo u Dubravi kao i naše poljoprivrednike iza kojih Općina čvrsto stoji.

m2