Biciklistički maraton Vukovar- Knin (1. - 5. kolovoza)

S OVČARE KRENUO BICIKLISTIČKI MARATON VUKOVAR - ŠKABRNJA – KNIN.

Već treću godinu za redom u čast svim poginulim braniteljima u Domovinskom ratu i u spomen vojno redarstvene akcije Oluja od 01. do 05. kolovoza održava se biciklistički maraton Vukovar – Knin, u organizaciji sedmorice biciklista i logistike. Biciklisti su: Darko Bratelj, Mislav Bikfa, Kristijan Mihaljević, Zlatko Kučinac, Josip Lešić, Miro Brajenović i Igor Karakaš.

Općina Dubrava ovim je biciklistima omogućila dresove kao znak podrške ovom maratonu.

Put je dugačak nešto manje od 600 kilometara i staje se na svim mjestima gdje su spomen obilježja hrvatskim braniteljima, pale se svijeće te na taj način se prisjećaju svih poginulih i nestalih hrvatskih branitelja. Prvi dan vozit će se od Vukovara do Nove Gradiške potom do Siska, Slunja te zadnja relacija Gračac.

U petak, 05. kolovoza, na dan obilježavanja vojno redarstvene akcije Oluja, biciklisti bi trebali stići u Knin.

to