OPG Emine Burek najbolji je proizvođač mlijeka 2023. godine

Na okupljanju mljekara i stručnjaka iz područja stočarstva, nagrada “Mliječna farma 2023. godine” uručena je OPG-u Emine Burek iz Mostara, sela u Općini Dubrava.

Nagrađena Emina Burek, proizvodnjom mlijeka bavi se od 2005., a od 2015. njezin je OPG, koji ima oko 200 muznih krava i zapošljava 10 radnika, jedan od najznačajnijih kooperanata Dukata te predstavnik Dukatovih „zelenih“ farmi.

Diplomirana agronomkinja ističe da se mnogo toga promijenilo u mljekarstvu unutar 30-ak godina otkako se njena obitelj počela baviti stočarstvom.

OPG Burek brine o 500 grla, a od toga je 200 muznih krava. Trenutno ne planiraju širiti svoj stočni fond, ali je u fazi robotizacije farme.

1. slika