Zaželi i zaposli se - III faza

Zazeli III faza 1

euLenta

Općina Dubrava sa zadovoljstvom objavljuje da je dana 25.10.2022.g, u svojstvu projektnog partnera, a zajedno s prijaviteljem – Općinom Rugvica te ostalim partnerima, započela s provedbom projekta „Zaželi i zaposli se - III faza“. Projekt će se provoditi 8 mjeseci.

Uz Općinu Dubrava, partneri na projektu su i Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područna služba Zagreb te Centar za socijalnu skrb Dugo Selo.

Projekt se provodi prema Javnom pozivu na dostavu projektnih prijedloga „Zaželi - program zapošljavanja žena – faza III“.

Projektom "Zaželi i zaposli se – III faza" zaposlit će se 10 žena (od kojih 3 žene zapošljava Općina Dubrava) s otežanim pristupom tržištu rada koje će pružati potporu i podršku za minimalno 60 krajnjih korisnika u nepovoljnom položaju na području Općine Rugvica i Općine Dubrava u Zagrebačkoj županiji.

Zaposlene žene će u sklopu projekta steći praktično iskustvo u radu s ljudima kojima je potrebno socijalno uključivanje u zajednici što će im omogućiti da nakon završetka projekta s unaprjeđenim vještinama konkuriraju na tržištu rada.

Svrha projekta  je osnažen i unaprijeđen radni potencijal teže zapošljivih žena i žena s nižom razinom obrazovanja zapošljavanjem u lokalnoj zajednici što će ublažiti rizik od siromaštva te povećati razinu kvalitete života u obje općine.

Opći cilj projekta je omogućen pristup zapošljavanju i tržištu rada ženama pripadnicama ranjivih skupina na razini Republike Hrvatske.

Očekivani rezultati projekta su:

• Zapošljavanje 10 nezaposlenih žena
  • Poboljšanje kvalitete života minimalno 60 krajnjih korisnika

Ukupna vrijednost projekta: 489.664,00 HRK
Iznos koji sufinancira EU: 489.664,00 HRK
Razdoblje provedbe projekta: od 25.10.2022. do 24.06.2023.

www.strukturnifondovi.hr